Naudas aizņemšanās dažādība un aizdevumu piedāvājums Latvijā

joprojām gaidīs. Tāpēc daudzi no mums dod priekšroku otrai iespējai – nevilcināties un nekavējoties nopirkt nepieciešamo pirkumu, aizņemoties plānoto naudu no kāda no kredītsniedzējiem. Šim risinājumam šobrīd tirgū tiek piedāvāti patēriņa kredīti internetā.
Ne allažs ātrie kredīti Latvijā ir saķotnējā alternatīva finanšu grūtībās, tā vietā varam atlasīt arī banku un citu kredītdevēju piedāvātos aizdevumus. Patēriņa kredīti varbūt nevarēs tikt noformēti dažās minūtes, bet būs pārdomātāki, pielāgotāki un izdevīgāki. Pietam, patēriņa kredīta gadījumā, atšķirībā no ātrajiem kredītiem, tiek piešķirtas lielākas aizdevuma summas, kas ir ļoti noteicoši, ja nepieciešams liels pirkums. Tāpat šim kredīta risinājumam ir pieejami daudz piemērotāki atdošanas termiņi, piedāvājot aizdevuma atmaksāšanu pat sešdesmit mēnešu laikā, ko nepiedāvā pat izdevīgākie ātrie kredīti.
Virknei aizdevēju programmās ir iekļauts gan patēriņa kredīts privātpersonām, gan uzņēmējiem, turklāt atsevišķos gadījumos, ja varēsiet uzrādīt pietiekamus ienākumus, var būt pieejami arī patēriņa kredīts ar sabojātu kredītvēsturi. Mazāk pieejami ir paterina krediti bez darba vietas, jo citi ienākuma avoti var būt nestabili, nespējot garantēt, ka varēsiet segt kredītsaistības noteiktajā laikā. Šajās situācijās noteicoša nozīme ir tam, kā, ņemot vērā visus saistības, Jūsu maksātspēju izvērtē patēriņa kredīta kalkulators, kas aprēķina gan Jūsu ienākumus, gan kredītsaistības.

Kredītlīnija – savlaicīgs risinājums neparedzētām situācijām
Lai gan patēriņa aizdevumi ir jau sen zināms kredītu risinājums, līdzīga izeja, ar garāku aizdevuma atdošanas termiņu un samērīgiem nosacījumiem, ir kredītlīnija. Lai arī nesen ieviesta kredītu vidū, kā drošs aizdevuma variants, daudzi vēl arvien nav droši, kas ir kredītlīnija, un neizprot šīs aizdevuma formas piedāvātās iespējas un priekšrocības. Taču faktiski izdeviga kreditlinija atļauj labāk paredzēt neplānotus izdevumus un pietaupīt vajadzīgo summu.
Ko nozime kreditlinija? Šī aizdevuma forma ļauj iegūt noteiktu limitu, kas tiek pārskaitīts vajadzīgajā brīdī, tādējādi brīžos, kad uzrodas negaidīti izdevumi, nav jāsatraucas par to, vai tiks vai nebūs izmaksāts
piešķirts aizņēmums, kā nodrošinājums sarežģītos brīžos būs atvērtais kredītlimits, kuru drīkstat izmantot, kad un kādās daļās gribat, vadoties pēc nepieciešamības un spējām nodrošināt aizdevuma maksājumus. Turklāt, pat ja aizņēmums tiek pārskaitīts 1000 eiro apmērā, procenti jāmaksā tikai par to summas daļu, kas tiek faktiski izmantota. Juridiskajām personām pieejama arī kredītlīnija uzņēmumiem, kas tāpat, kā kredītkarte, dod iespēju piekļūt rezerves naudai brīžos, kad tas vajadzīgs. Protams, arī šim finanšu risinājumam ir noteikti apjomi, kurus īpaši ierobežo agrāk nenokārtotas saistības un ieņēmumu apmērs, piemēram, kreditlinija ar sliktu kreditvesturi, ir daudz ierobežotāka. Tieši tāpat ierobežotāki aizdevuma apjomi iespējami tad, ja nevarat uzrādīt stabilu darba vietu, tādēļ, piemēram, nereti kreditlinija no 20 gadiem ir ar labākiem noteikumiem, kā kredītlīnija no 18 gadiem, jo arī aizņēmēja vecums var būt viens no kritērijiem, kas naudas izsniedzējam ļauj pieņemt gala lēmumu par aizņēmēja stabilitāti un spējām atdot kredītu noteiktajos termiņos. Jo drošāka būs Jūsu finansiālā situācija un uzticamāks ieņēmumu rašanās vieta, jo izdevigaka kreditlinija tiks piedāvāta.

Overdrafts – kredīts algas apjomā
Lai iegūtu nepieciešamos līdzekļus neparedzētiem tēriņiem un vajadzībām, iespējams arī overdrafts jeb iespējams aizdevums mēneša darba algas apjomā. Šo piedāvājumu parasti piedāvā bankas, papildus pieprasot, lai klienta algas konts būtu atvērts viņu bankā. Tādējādi kredītdevējbanka var pārliecinošāk sekot Jūsu naudas plūsmai un uzmanīt, lai overdrafta apjoms nepārkāptu Jūsu ikmēneša ienākumus. Šī aizdevuma nozīmīgākā priekšrocība ir apdomība, jo, pateicoties tā noteiktajam apjomam, nespējam aizņemties vairāk, kā varam atmaksāt. Ievērojot, ka overdrafts nepārsniedz ikmēneša ieņēmumus, tā segšana parasti nesagādā grūtības un nesagādā draudus pozitīvai kredītvēsturei.

Kredītkartes un to atšķirība no citiem aizdevumu veidiem
Kredītkarte ir lielisks maksājuma veids, jo neierobežo mūs brīžos, kad vēlamies veikt kārotos pirkumus. Katrai kredītkartei tiek piesaistīts noteikts limits, kuru iespējams izmantot viena mēneša vai ilgstoša perioda griezumā. Samērīgi par izmantoto aizdevuma apmēru, tāpat, kā apstākļos, kad tiek piešķirts naudas aizdevums internetā, tiek ņemti vērā aizdevuma procenti, kas ir attiecīgi iztērētajam aizdevuma apmēram.
Kredītkartes, līdzīgi, kā jebkurš aizdevums fiziskai personai, nodrošina iespējas realizēt vajadzības, kas cenā pārsniedz tobrīd pieejamos līdzekļus, un neliek atlikt uz rītdienu pirkumus, ko vēlamies iegūt savā īpašumā jau šodien. Pietam kredītkarte ir vēl zibenīgāks aizdevuma risinājums, kā ātrie aizdevumi internetā. Ja esam aktivizējuši kredītkarti, varam šo maksājumu karti lietot sev vēlamā brīdī, izmantojot veikalos, kas pieņem kredītkaršu maksājumus, kā norēķināšanās veidu.
Šo karšu limits parasti ir pielāgots kredītņēmēja regulārajiem ikmēneša ieņēmumiem, lai aizdevuma summa nepārsniegtu ienākumu apjomu, un kalpotu, vairāk kā avanss, nevis aizdevums, kura segšana radītu sarežģījumus. Līdzīgi, kā situācijās ar kredītlīnijas nodrošināšanu pie kāda no aizdevējiem, kredītkaršu izveidē tiek ņemti vērā katra klienta ieņēmumi, un maksimālie aizdevuma apjomi tiek noteikti gan īsākos, gan garākos laika posmos, ņemot vērā klientu vēlmes un vajadzības, lai kredītkarte kalpotu, kā elastīgs aizdevuma noslēgšanas risinājums, jo iztērējam tikai tik, cik nepieciešams.

Līzings vai kredīts automašīnas pirkšanai – ātri un viegli
Auto līzings ir viens no kredītu veidiem, kuros ienākumi var būt nepietiekoši, lai garantētu spējas atmaksāt kredītu, jo šo aizdevumu gadījumā var tikt pieprasīta gana vērtīga ķīla. Parasti līzinga ķīla ir pati automašīna, kas paredz, ka situācijās, kad auto līzings netiek samaksāts līgumā noteiktajā termiņā, kredītdevējs var piesavināties iegādāto mašīnu.
Gadījumos, kad tiek piešķirts auto kredīts, tiek analizēti gan kredītņēmēja finanšu situācija un parādvēsture, gan noskatītās automašīnas cena. Jo lielāka ir automašīnas vērtība, jo lielāka varbūtība, ka būs nepieciešama ķīla, kā arī būs nepieciešami daudz apjomīgāki katra mēneša ienākumi, lai līzinga nodrošinātājs būtu ar mieru finansiāli atbalstīt šo auto iegādi. Lai aprēķinātu kredītlimitus mašīnas nopirkšanai, aizdevēji liek lietā īpašas formulas, kas parasti tiek definēts, kā auto līzinga kalkulators. Ievadot datus par kāroto auto, esošajiem ieņēmumiem un kredītsaistībām, tiek aprēķināta apjoms, kuru varat aizņemties, lai iegādātos šo vai līdzvērtīgu mašīnu.
Auto ir apjomīgs un vērtīgs pirkums, tāpēc daudziem iespēja aizņemties naudu ir vienīgā izeja. Tomēr jābūt gataviem, ka automašīnu iegādes krediti no 19 gadiem bez darba vietas netiks piešķirti, jo šis aizdevuma tips, atšķirībā no īstermiņa un ātrajiem aizdevumiem, prasa daudz drošākas garantijas. Ja spēsiet uzrādīt drošus un pietiekami stabilus ienākumus, kā arī pozitīvu kredītvēsturi, līzinga piešķiršana būs vienkārša un neprasīs daudz laika.

Aizdevums pret automašīnu – ķīla, kā risinājums
Daudzi aizdevuma veidi nav pieejami, ja nespējam uzrādīt regulārus ienākumus, piemēram, ja ienākumus iegūstam, kā pašnodarbinātas personas , nevis saņemot algu. Šajos apstākļos, lai papildus apliecinātu savu spēju izpildīt kredīta maksājumus, var būt nepieciešams ieķīlāt kaut ko vērtīgu, tādējādi var tikt apstiprināti aizdevumi pret ķīlu. Visbiežākā ķīla ir automašīna, ko cilvēki ir gatavi piedāvāt, kā papildus garantiju, lai tiktu apstiprināts kredīts pret ķīlu. Šī ir viena no izejām arī brīžos, ja kredītdevēja kredītu klāstā nav iespējami paterina krediti ar sliktu kreditvesturi.
Aizdevums pret auto, līdzīgi, kā citi aizdevumu piedāvājumi, ir limitēti, un galvenokārt ir pakārtoti auto cenai. Jo dārgāka ir mašīna, jo lielākus aizdevumus var piedāvāt aizdevēji, tāpat liela nozīme var būt papildus nosacījumiem ,tostarp ieņēmumiem, citām kredītsaistībām un parādvēsturei. Protams, plašajā kredītu klāstā ir iespējams arī patēriņa kredīts bez ķīlas, taču, ja esat sabojājis savu parādvēsturi vai palicis bez drošiem ienākumiem, ķīla var būt vienīgais pieejamais risinājums.

Aizdevums pret īpašumu
Kaut arī automašīnas ir viens no populārākjiem ķīlas variantiem aizdevuma piekļūšanai, daļa aizdevēju apstiprina arī citus ķīlas veidus. Arvien biežāk kredītdevēju mājas lapās, kā aizdevuma veids pavīd arī aizdevums pret īpašumu. Lielākoties tā ir
izeja cilvēkiem, kam iepriekš ir bijuši nenokārtoti parādi, vai šībrīža finansiālā stabilitāte nav pietiekoši pozitīva. Lielākoties krediti paradniekiem bez kilas netiek piešķirti, jo naudas kredīts bez ķīlas šādos apstākļos ir pārāk nedrošs.
Kā ķīlas īpašums var tikt pieņemta gan jau iepriekš pieminētā automašīna, gan māja, nekustamais īpašums vai cits īpašums, kura cena ir pietiekoši augsta, lai būtu samērīga aizdevuma summai. Naudas aizdevums bez ķīlas ir pieejams aizņēmējiem ar pietiekamiem ienākumiem un labu aizdevumu vēsturi, vai arī situācijās, ja paredzētā kredīta summa nav pārāk liela. Bet, ja plānojat iegūt lielāku summu, aizdevumi bez ķīlas nebūs pieejami.
Īpašuma ieķīlāšana ir lielisks risinājums cilvēkiem, kas agrāk, esot negatīvā finanšu stāvoklī, ir izbojājuši savu kredītvēsturi vai nonākuši nemaksātāju sarakstā, jo tādējādi arī viņiem ir iespējams aizdevums – kredīts pret ķīlu ar sliktu kredītvēsturi. Aizdevums pret ķīlu parasti dod daudzpusīgākas iespējas, kā kredīts bez ķīlas, jo īpašuma vērtība mēdz būt lielāka, kā, piemēram, regulārie ieņēmumi, tādējādi paveras ceļi uz apjomīgākiem kredītiem, sniedzot iespējas iegādāties lielākus pirkumus.
Protams, kredīts pret ķīlu arī uzliek daudz nopietnākas obligācijas. Ja nelielus patēriņa kredītus mēdzam neievērot situācijās, kad nepietiek naudas saistību veikšanai, tādos gadījumos, atdodot ķīlā kaut ko vērtīgu, būsim daudz ieinteresēti pēc iespējas ātrāk atmaksāt aizdevumu, lai iegūtu atpakaļ tiesības uz savu īpašumu. Kredīts bez ķīlas ir elastīgāks, jo, ja to neatmaksājam savlaicīgi, lai arī ar nokavējuma izmaksām, drīkstam to samaksāt brīdī, kad finanšu situācija uzlabojas. Bet, ieķīlājot auto vai dzīvokli, riskējam ieķīlāto īpašumu pazaudēt, ja neapmaksāsim jaunās saistības tam paredzētajā laikā. Ne vienmēr aizdevums bez ķīlas spēj apmierināt mūsu tā brīža vajadzības, ja plānojam lielāku pirkumu, bet, ja negribam lieki likt uz spēles īpašumu, tad tas ir piemērotākais risinājums.
Tāpēc, izraugoties kredītdevēju, un izvērtējot, vai dot priekšroku kredītam ar vai bez īpašuma ieķīlāšanas, vienmēr jāapzinās mūsu iespējas atlīdzināt izsniegto kredītu tam paredzētajā datumā. Aizdevuma apjoms parasti būs mazāks par reālo ieķīlātā īpašuma cenu, tādēļ, ja neatmaksāsim noteiktos maksājumus, riskējam zaudēt krietni vairāk.

Hipotekārie kredīti – iespēja jauna dzīves posma sākšanai
Vēlākos gados, atrodot stabilitāti dzīvē, strādājot drošu un labi atalgotu darbu, cilvēki sāk domāt par nākotni, domāt par ģimeni un tās nākotni. Šo plānu būtiska sastāvdaļa kļūst doma par sev piederošu mājvietu, it īpaši, ja esat jaundibināta ģimene ar mazuli. Pateicoties aktuālākajām izmaiņām Latvijas likumdošanā, jaunajām ģimenēm ar bērniem var tikt piešķirts arī hipotekārais kredīts ar valsts galvojumu mājokļa iegādei – jo lielāka ģimene, jo pretimnākošāki nosacījumi.
Tomēr, neskatoties uz to, vai tiek izvēlēts hipotekarais kredits majokla iegadei, kredīts mājokļa būvniecībai vai mājokļa kredīts ar valsts galvojumu, visi kredītdevēji uzmanīgi izvērtē īpašuma cenu, paredzēto investīciju samērību un kredīta summas piemērotību katras personas, ģimenes vai uzņēmuma ieņēmumu plūsmai. Dažkārt kredītdevēju piesaiste ir arī ļoti vērtīga pirms jebkura īpašuma pirkšanas, jo aizdevēju un banku iestādēs strādā zinoši profesionāļi, kas varēs saprast, vai būtiski nepārmaksāsiet, samaksājot vairāk, kā vajadzētu. Tādējādi aizdevēji sniedz konsultācijas, palīdzot izvairīties no liekām un nesamērīgām kredītsaistībām. Aizdevumi fiziskām personām ir ļoti dažādi, bet tos visus vieno viens kritērijs – aizņemšanās atbildīgi, it sevišķi, ja riskējat ne tikai ar savu, bet arī savu tuvinieku drošību.

Aizdevuma iespējas īpašuma iegādei – mājokļa kredīts
Ātrie un patēriņa kredīti ir ikdienišķs, neliela mēroga problēmu risinājums, bet, kad prātojam par turpmāko dzīvi un investīcijām, aizdevumu apjomi un piedāvājumi ļoti atšķiras. Piemēram, ja vajadzīgs kredīts mājokļa iegādei, banku prasības ir daudz augstākas. Aizvien biežāk mājokļa kredīts jaunajām ģimenēm tiek veidots ar īpaši draudzīgiem noteikumiem, tomēr arī ar pretimnākošiem nosacījumiem, šis aizdevuma veids prasa augstus un regulārus ienākumus.
Dažu kredītdevēju aizdevumu klāstā, kā iespēja parādās arī kredīts mājokļa iegādei bez pirmās iemaksas, tomēr šāds risinājums tiek piešķirts tikai aizņēmējiem ar pozitīvu parādvēsturi un labiem ikmēneša ienākumiem. Ieņēmumu summa nosaka to, cik lielā apjomā aizdevējs piekritīs apmaksāt paredzēto pirkumu. kredits ar nenokartotam paradsaistibam ja netiks noformēts mājokļa kredīts bez pirmās iemaksas, kredītdevējs var apmaksāt būtiskāko daļu no pirkuma vērtības, tādā veidā padarot vieglāku mājas, dzīvokļa vai zemes pirkšanu. Katram no aizdevējiem ir izstrādāts individuāls mājokļa kredīts kalkulators, kas izvērtē potenciālos finanšu draudus, ņemot vērā gan mājokļu cenu tendences, gan klienta ienākumus un iespējamo līdzfinansējumu. Līdzīga datu analīze tiek veikta arī gadījumos, kad tiek piešķirts kredīts mājokļa remontam vai kredīts mājokļa celtniecībai.
Jo vērtīgāks ir īpašums, jo stabilākas garantijas no Jums prasīs naudas aizdevējs, neskatoties, vai tā ir banku iestāde vai cits kredītaizdevējs. Tāpēc pirms šāda svarīga lēmuma pieņemšanas, rūpīgi izanalizējiet savas spējas ilgtermiņā segt samērā lielus ikmēneša maksājumus. Vieglprātīgi prasot summas, kas pārspēj mūsu finansiālās iespējas, riskējam saskarties ar kredītgrūtībām un negatīvi ietekmēt kredītvēsturi, kas pēcāk kavēs izredzes aizņemties arī mazas summas ikdienišķiem tēriņiem.

Kredītu apvienošana – risinājums aizmāršīgajiem
Ja esam aizņēmušies dažādas summas no vairākiem kredītdevējiem, šo maksājumu atmaksa ir apgrūtināta, jo jāatceras visi nosacījumi, apmaksas datumi un summas. Dažreiz šādos brīžos var nejauši gadīties, ka kāds maksājums netiek samaksāts. Lai izsargātos no pārpratumiem, kā risinājums ir ieviesta kredītu apvienošana, kad kāds cits kredītdevējs pārņem mūsu kredītus, pārceļot uz jaunu vienošanos ar vienotiem noteikumiem.
Apkopojot dažādus aizdevumus vienā, ietaupām laiku un uztraukumus, pietam kredītu apvienošana vienā neprasa daudz pūļu. Svarīgākais, kas tiek ņemts vērā, ir saistību summa, ņemot vērā gan kredītu apjomus, gan kredīta procentus, lai kopējā summa nebūtu lielāka par aizdevumu apvienotāja piedāvāto limitu.
Kredītu apvienošana vienā maksājumā var būt piemērots risinājums arī tiem, kas aizņēmušies vairākus ātros aizdevumus, un nevar šos kredītus samaksāt plānotajā laikā. Ja nespējam atmaksāt ātro kredītu tam noteiktajā datumā, mums nākas papildus maksāt par termiņu pagarināšanu, kas veido līdz pat 20 procentiem no aizdevuma summas. Ilgākā laika periodā mēs lielā mērā pārmaksājam. Šī iemesla dēļ ātro kredītu apvienošana vienā maksājumā piedāvā risinājumu ieilgušām kredītsaistībām. Vairāku pārskaitījumu vietā varam veikt vienu, pārredzamāku summu, nepārmaksājot par kavētiem termiņiem. Šāda atro kreditu apvienosana ietaupa gan līdzekļus un laiku, gan drīzāk ļauj sakārtot finansiālās saistības.
Tomēr jebkura kreditu apvienosana, līdzīgi, kā citi aizdevumu risinājumi, ir limitēti. Arī šim aizdevuma veidam ir būtiska katra klienta maksātspēja, jo ieņēmumi ir noteicošais nodrošinājums, kas galvo mūsu spējas segt noteiktos maksājumus. Parasti tā tiek noformēta, kā kredītu apvienošana vienā maksājumā bez ķīlas, tomēr, ja saistību galasumma ir lielāka, kā pieļaujams segt vienā aizdevumā, tiek izskatītas iespējas sadalīt aizdevumu vairākās daļās, veicot maksājumus pa daļām. Šādās situācijās pieļaujama arī kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi, jo, kā nozīmīgākais nosacījums tiek analizēta tābrīža finansiālā situācija, nevis agrākās kļūdas. Ne velti ātro kredītu apvienošana nereti tiek uztverta arī, kā izeja brīžos, kad vairs netiekam galā ar esošajām kredītsaistībām.
Mūsdienās kreditu apvienosana viena maksajuma ir pievienota daudzu aizdevēju piedāvājumā, kā arī ir daži naudas aizdevēji, kam tā ir galvenā aizdevumu forma. Milzu privilēģija ir pārkreditācijas ērtība, jo visbiežāk kredītu apvienošana online prasa tikpat nedaudz laika, kā ātro kredītu piešķiršana. Turklāt, ja uzrādām pietiekamus ieņēmumus, iespējama kredītu apvienošana vienā bez ķīlas, kā vienīgo nodrošinājumu uzrādot bankas apliecinājumu par ikmēneša pietiekoši lieliem ienākumiem.
Lai arī atro kreditu apvienosana viena visbiežāk ir nebanku aizdevēju piedāvājumu klāstā, kuri ir gatavi uzņemties lielākus riskus, kā lielākā daļa banku, šo risinājumu piedāvā arī dažas no populārākajām bankām, piemēram, kredītu apvienošana swedbank ir iespējama, ja esat ilggadējs un uzticams šīs bankas klients. Bankas parasti būs uzmanīgākas, izvērtējot katru iespējamo aizdevumu, tādējādi var tikt atteikta, piemēram, kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi, bet, ja bez kavēšanās esat izpildījis saistības pret šo un citām kredītiestādēm, saistību apvienošana vienā , būs viegla un ātra.
Ja pārkreditēšanai paredzēta maza kredīta summa, kuru varat atdot pāris mēnešu laikā, tad parasti ir iespējama kredītu apvienošana bez ķīlas, kā arī kreditu apvienosana ar sliktu kreditvesturi, taču katrā no variantiem svarīgi ir ne tikai zaļā gaisma no aizdevēja puses, bet arī jāvērš vērība piedāvājuma noteikumiem. Jo ērtāka un vieglāka kredītsaistību apvienošana, jo augstāki var būt aizdevuma procenti, jo augstās procentu likmes kredītdevējam palīdz segt risku . Lai nenonāktu līdz nepatīkamām situācijām un vilšanos, saskaroties ar neizdevīgiem pārkredītēšanas noteikumiem, vienmēr izanalizējiet, vai kredītsaistību apvienošana ir piemērotākais no scenārijiem Jūsu gadījumā. Tāpat var noderēt kredītu apvienošana atsauksmes internetā, kur esošie vai bijušie klienti dalās pieredzē sadarbībā ar katru no aizdevējiem. Šādas atsauksmes palīdz pieņemt lēmumu par labu vienam vai otram variantam.

Kredīts uzņēmumam – ceļš uz attīstību
Finanšu trūkums piemeklē ne tikai privātpersonas, nereti, lai īstenotu plānus un ieceres, finansiāls atbalsts vajadzīgs arī uzņēmumam. http://www.fktk.lv/lv/tirgus-dalibnieki/kreditiestades/bankas1.html gadījumiem ir paredzēts kredīts uzņēmumam, kas var būt atbalsts gan ilggadīgām biznesa organizācijām, gan arī kredīts jaunam uzņēmumam, atbalstot jaunus projektus vai pielāgot uzņēmējdarbību jaunākajām tirgus prasībām.
Šis naudas aizdevuma variants ir īpaši aktuāls tikko dibinātiem uzņēmumiem, kuri vēlas iekļauties jaunā tirgū un paplašināt pircēju loku. Jebkura biznesa augšupejai ir vajadzīgas investīcijas, tomēr ne visu uzņēmēju rīcībā ir pietiekami apjomīgi resursi vajadzīgo uzlabojumu ieviešanai. Ņemot vērā biznesa potenciālu un drošību, aizdevējs aprēķina gan kredītu, kuru piekrīt piešķirt, gan arī izanalizē, vai atbilstošajā situācijā var tikt noformēts kredīts uzņēmumam bez ķīlas vai arī vajadzīgas papildus garantijas. Kā papildus ķīla šādos aizdevumos var būt uzņēmuma kapitāls, piederoša mašīna vai cits līdzvērtīgs īpašums, kas garantētu aizdevuma atdošanu tam vēlamajā laikā.
Šī aizdevuma veida nozīmīgākaā vērtība ir ietaupītais laiks, jo biznesa pasaulē ļoti svarīga ir īstās biznesa idejas ieviešana pareizajā laikā. Palaižot garām tirgus svārstības, klientu vajadzības vai citus svarīgus faktorus, uzņēmēji zaudē daudz vairāk, nekā samaksājot kredīta procentus, tāpēc arvien vairāk, sakarā ar mainīgo biznesa tirgu, gan lielie, gan nelielie uzņēmumi izmanto izdevību iegūt naudu kredīta veidā.

Investīciju kredīti – iespēja biznesa attīstībai
Ja ar parasto kredītu fiziskai personai nevar īstenot visas uzņēmuma vajadzības un paredzami daudz apjomīgāki rekonstrukcijas darbi biznesa attīstībai, tad vēl viena iespēja ir investīciju kredīti, kuru apjomi var sasniegt līdz pat 500 tūkstošiem, sedzot gan dārgu aprīkojuma iegādi, gan apjomīgus remontdarbus un biznesa paplašināšanu. Šī tipa kredīti ir ļoti lieli, tāpēc tos piedāvā tikai lielas, drošas banku iestādes, kuru finanšu situācija ir gana stabila, lai sekmētu citu uzņēmumu darbību. Parasti tie ir ilgtermiņa aizdevumi, kas paredz saistības daudzu gadu garumā, tādēļ gan aizdevējam, gan uzņēmējam, kas vēlas atbalstu, jābūt pastāvīgiem, ar drošu nākotni un vīziju. Ieguldījumi vienmēr ir riskants darījums, tāpēc šo kredītu izanalizēšana ir samērā uzmanīga, izskatot gan potenciālu, gan riskus noteiktā laikā.

Vai nebanku kredīti ir droši
Ja iepriekš aizdevumi un kredīti bija tikai bankas iestāžu pārvaldībā, tad pēdējo gadu laikā nebanku kredītdevēju ir pat vairāk, kā banku, jo, līdz ar izmaiņām likumos, par likumīgu finanšu aizdevēju var kļūt arī uzņēmumi, kas nav reģistrēti, kā banku iestādes. Vairums šo aizdevēju ir pretimnākošaki, piemēram, lielākajā daļā banku netiek noformēts bezprocentu kredīts vai tik ļoti populārie atrais kredits internetā bez darba vietas, taču vairumam nebanku kredītdevēju tie ir pamata piedāvājumi, pateicoties kuriem tie var uzrunāt vēl nebijušus, labi pelnošus kredītņēmējus, kuriem ir liegtas iespējas aizņemties bankās.
Taču, vēl arvien ir virkne jautājumu par to, vai kredītu noformēšana šādās organizācijās vai naudas aizdevums no privātpersonas ir pietiekami uzticams. Lai gan visu aizdevēju funkcijas uzrauga strikta likumu sistēma un regulāras pārbaudes no valsts iestāžu puses, ir ieteicams par katru aizdevēju ievākt detalizētu informāciju. Jo atasucīgāki nosacījumi aizdevuma noformēšanai, piem., ja ir iespējami kredits parādniekiem un pat naudas aizdevums bez darba vietas, jo lielāks risks, ka kredīta nosacījumi būs ar augstākiem kavējuma maksājumiem, vai arī iespējamas negaidītas problēmas aizdevuma noformēšanas procesā, ar kurām neesam sākotnēji rēķinājušies. Šodien aizdevumi internetā tiek veidoti arvien pārdomātāki un lētāki, taču, paplašinoties piedāvājumam, arvien uzmanīgāk jāpievērš vērība ikkatra aizdevēja reitingam un piedāvājuma noteikumiem. Īstermiņa aizdevumi ir pieejami pie ļoti dažādiem aizdevējiem, ikkatrs no tiem piedāvā arvien ērtākus un lētākus risinājumus, tomēr, lai izvēlētos drošāko, izdevīgāko un piemērotāko no tiem, iesakām apmeklēt kredītu salīdzināšanas vietnes, kur pārredzami var izlasīt par kredītu komisijas maksām, kredītu summām un kredītņēmēju pieredzi.

Studiju kredīts un tā prasības
Ar pirmajiem kredītiem daudzi saskaras jau jaunībā, jo pirmais ieraksts parādvēsturē ir studiju kredīts. Diemžēl izglītība šodien ir dārga, un tikai daži to var atļauties maksāt no ikmēneša ienākumiem, tāpēc daudzi dodas pie aizdevējiem, lai lūgtu aizdevumu studiju apmaksāšanai.
Aizdevums augstākās izglītības iegūšanai parasti ir vajadzīgs jauniešiem, kuriem nav regulāru ienākumu, tādējādi ir noteicoši, lai aizdevēja pakalpojumu klāstā ir piedāvāti krediti no 18 bez darba vietas, jo topošajiem studentiem vēl nav regulāru ienākumu, ar kuriem nodrošināt savu spēju atmaksāt studiju kredītu. Mācības universitātē ir ceļš uz sekmīgu, labi atalgotu amatu, tādējādi, investējot izglītībā šodien, un palīdzot jauniešiem, kredītdevēji, varbūt, uzņemas risku, tomēr vienlaikus arī dibina veiksmīgu komunikāciju ar nākotnē potenciālu, labu un maksātspējīgu kredītņēmēju, tādēļ aizdevums bez darba vietas jauniešiem var būt ne tikai veiksmīgs kredīta darījums, bet arī tālredzīga sadarbības uzsākšana.
Tā kā virkne aizdevēju piedāvā aizdevumus jau no 18 gadu vecuma, mēdz būt apstākļi, kad cilvēki agrā vecumā ir sabojājuši savu kredītvēsturi vēl pirms došanās uz augstskolu, tādējādi studiju kredīta noformēšana var būt apgrūtināta, jo kredits bez darba vietas ar sliktu kreditvesturi ir retāk izpildāms. Tāpēc, allaž izraugoties kredītdevēju, jāņem vērā ne tikai tā brīža prasības, bet arī mūsu topošie vai vispārējie nākotnes plāni. Piem., ja grasāties gada beigās uzsākt mācības universitātē, nesteidzieties kādu laiku pirms tam noslēgt citas, nozīmīgas kredītsaistības, par kuru atmaksu neesat pilnīgi pārliecināti, jo naudas aizņemšanās mācību apmaksai būs daudz nozīmīgāk.

Kā paredzēt savus tēriņus un maksājumus, lai izvairītos no situācijas, kurā nespēj samaksāt kādu rēķinu?

Ko ņemt vērā pirms ņemt aizdevumu?
Regulāro ienākumu kopsumma – nekad nenoformējiet kredītu par lielāku summu, kā spēj segt Jūsu regulārie, nemainīgie ieņēmumi, pat, ja plānoti papildus ieņēmumi, neuzticieties tiem, ja tie nav 100% nodrošināti.
Esošās kredītsaistības – pat ja kredītņēmējam ir stabili ienākumi, tie var nebūt pietiekami, ja daļa šo ieņēmumu jāizmanto, lai segtu citas kredītsaistības vai ikmēneša maksājumus.
Iepriekšējās (kredītgrūtības|kļūdas kredītvēsturē} – ja jau agrāk esat saskāries ar grūtībām atdot aizdevumu, izvērtējiet savu finanšu stabilitāti daudz kritiskāk.
Kredīta noteikumi – atlasot naudas aizdevēju, neticiet reklāmu saukļiem! Ikreiz rūpīgi izlasiet katra aizdevuma noteikumus, lai noskaidrotu, vai spēsiet šos nosacījumus izpildīt un samaksāt visus rēķinus tiem noteiktajā termiņā un apmērā.
Kredītdevēja reputācija – lai gan aizdevumu nozari regulāri kontrolē un pārrauga likumdevēji un valsts institūcijas, ikreiz pārliecinieties par kredītdevēja reputāciju, lai Jūsu konfidenciālie dati un bankas konts būtu pasargāti.

Ko ņemt vērā, ja kredīts jau ir paņemts?
Noformējot jebkuras saistības ar aizdevēju, ikreiz rūpīgi sekojiet līdzi tā atmaksas datumiem. Jebkura kavēta diena rada komisijas procentus un {izdevumus|izmaksas|, par kurām varat arī netikt pietiekami informēts. Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, apmaksājiet aizdevumu noteiktajā datumā un saskaņā ar līguma nosacījumiem. Tāpat ļoti vērīgi sekojiet līdzi ienākumiem un ikdienas izdevumiem, lai pārliecinātos, ka spējat segt paredzētos maksājumus. Ja saredzat, ka varbūt nevarēsiet īstenot līguma prasības, laicīgi sazinieties ar aizdevēju, lai sameklētu piemērotu risinājumu, šādi pasargājot sevi no kredītvēstures sabojāšanas. Kredītdevēji ir ļoti atsaucīgi, lai atrastu abām pusēm piemērotu risinājumu, tāpēc regulāri sazinieties ar aizdevēju un informējiet par gaidāmajām problēmām.
Ja esat noslēdzis jau vienu kredītu, katrā ziņā mēģiniet izsargāties no jaunu saistību noslēgšanas, lai pasargātu sevi no grūtībām atdot parādu, kredītu apvienošas un kredītu piedziņas. Apsveriet jaunas kredītsaistības vienīgi pēc tam, kad būsiet pilnībā nokārtojis iepriekšējos maksājumus un kredītus.

Kā izvēlēties labāko aizdevumu tieši Jūsu vēlmēm un finanšu iespējām?
Lai vienkāršotu izvēli par izdevīgāko un atbilstošāko naudas aizdevēju, allaž salīdziniet vairāku naudas aizdevēju programmas, izmantojot aidevēju salīdzināšanas portālus vai ikkatra kredītdevēja interneta vietnēs sniegto informāciju. Tāpat allaž izanalizējiet Jūsu iespējas atmaksāt noteikto kredīta apjomu. Pat, ja naudas aizdevējs piedāvā apjomīgāku kredīta apjomu, kā iepriekš gribējāt aizņemties, nepiekrītiet kredītam, par kura segšanu neesat pilnībā drošs. Sevišķi esiet uzmanīgi, noformējot ātros aizdevumus, kuru nosacījumi nav pretimnākoši.
Kredīti un naudas aizdevumi ir neaizvietojama šodienas finanšu plānošanas sastāvdaļa. Daudzas investīcijas un pirkumi vairs nav atliekami uz vēlāku laiku, tāpēc naudas aizņemšanās nenorāda uz neprasmīgu izdevumu plānošanu vai nevarību segt savus izdevumus, jo katru no cilvēkiem var pārsteigt negaidīti izdevumi, situācijas un negadījumi, kuros bez tūlītēja papildus finanšu palīdzības, nevaram nokārtot radušos situtāciju. Taču, neskatoties uz to, vai aizņemamies mazu summu zobārsta apmeklējumam vai noformējam tūkstošiem vērtu aizdevumu automašīnas pirkšanai, daļa prasību un noteikumu ir nemainīgi, – allaž attiekties pre aizdevumu apdomīgi, izvērtējot savas finanšu iespējas segt aizdoto summu. Kredīts nav dāvana, un nedrīkstam neievērot noslēgtās saistības, neliekoties ne zinis par tām vai novilcināt uz vēlāku laiku. Allaž apdomīgi izturieties pret savām šībrīža saistībām, lai neierobežotu savas iespējas nākotnē, jo nenokārtots parāds šodien var liegt daudz iespēju un opciju nākotnē, kad tas būs īpaši nepieciešams. Vienmēr domājiet par tālāko nākotni un gatavojieties gan veiksmīgiem, gan negatīviem notikumiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *